YouTube’dan hac yayını! - Üniversiteli Yozgatlılar Derneği - ÜYODER
 
 
Ana sayfa
Üniversiteli Yozgatlılar Reklamı
  • İstanbul
    12°C
  • Ankara
    8°C
  • İzmir
    13°C
Bizi takip et : Internet Haber Facebook Internet Haber Twitter
YouTube’dan hac yayını!
Kategori: internet Dünyası
Okunma: 4562
Tarih: 08.11.2011
Saat: 00:41:25
Araştıran:
Kaynak:
Punto:

Önceki geceden itibaren kafileler halinde Arafat’a çıkan yaklaşık 3 milyon hacı adayı geceyi dualarla ve dini sohbetlerle geçirdi. Sabah ezanın ardından hacı adayları, kafile kafile kendilerine tahsis edilen çadırlarda sabah namazını kıldı. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, sabah saatlerinde toplantı çadırında hacı adayları için düzenlenen irşat programına katılarak, bir konuşma yaptı. 

100 Bin Türk ‘Amin’ dedi
Hacı adayları, öğleyle ikindi namazlarını cem ederek kıldı. Namazın ardından Diyanet İşleri Başkanı Görmez, vakfe duası yaptı. Coşkunun doruk noktasına çıktığı Arafat’ta yaklaşık 100 bin Türk hacı adayı, aynı anda “amin” diyerek Görmez’in duasına katıldı. Görmez, duada şehit ve gazilerin yanında depremde Van ve Erciş’te hayatını kaybedenlerle, Afrika’da açlıkla mücadele edenlere de yer verdi.

Hacı adaylarının kutsal yolculuğu da internetten canlı yayınlanıyor. Google’ın sahip olduğu Youtube video paylaşım sitesi tarafından yapılan açıklamada, “Tüm dünyada milyonlarca insan youtube.com/hajjlive adresinden bu olayı izleyip yorum yapabilecek” dendi.


Paylaş :


Bu Haber'e Henüz Yorum Yazilmamış!


Yorum
Yorum Yapmak için Siteye Giriş Yapın! veya Facebook  ile YAZCopyright © 2011 www.uyoder.com ÜYODER
 
 

YOZGATLI"Copyright ©2008 - 2011 www.uyoder.com