Almanya da Türkler i öldüren Neo Nazi çetesi... - Üniversiteli Yozgatlılar Derneği - ÜYODER
 
 
Ana sayfa
Üniversiteli Yozgatlılar Reklamı
  • İstanbul
    12°C
  • Ankara
    8°C
  • İzmir
    13°C
Bizi takip et : Internet Haber Facebook Internet Haber Twitter
Almanya da Türkler i öldüren Neo Nazi çetesi...
Kategori: Güncel Haberler
Okunma: 4716
Tarih: 13.11.2011
Saat: 11:04:36
Araştıran:
Kaynak:
Punto:

Almanya'da altı kentte 9 Türk dönerciyi öldüren Neo Nazi çetesi çökertilince cinayetlerin perde arkası da aydınlandı. Polise teslim olan 36 yaşındaki Beate adlı Türk düşmanı öğretmen, ömür boyu hapisle yargılanacak
NAZİ ÖRGÜTÜ ÜYESİLER

Almanya'nın Zwickau kentinde 4 yıldan bu yana normal bir hayat sürüyorlardı. Komşuları 30'lu yaşlarındaki üç Alman'ın nasıl sinsice cinayet işlediğinden hiç haberdar değildi. Oysa ki "Nasyonel Sosyalist Yeraltı" adlı Neo-Nazi örgütünün üyesi olan bu kişiler, 2000'den beri Münih, Rostock, Nürnberg, Kassel, Dortmund ve Hamburg'da işlenen dönerci cinayetlerinin ve soygunların failleriydi. Alman polisi, MİT ve Alman istihbaratı "Boğaziçi cinayetleri" adını verdiği olayların katillerine ulaşamayınca 300 bin euro ödül dahi açıklamış ancak yine de başarılı olamamıştı.
KİLİT KARAVAN YANGINI

İki erkek katilin ölü, kadın çete üyesinin ise canlı olarak ele geçirilmesini sağlayan olaylar geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bir banka soygunu ve arkasından çıkan karavan yangınıyla patlak verdi. Eisenach'daki bankayı soyan maskeli soyguncular Uwe Böhnhardt (34) ve Uwe Mundlos (38), bilinmeyen bir sebepten ötürü soygunun ardından bir karavanın içinde başlarına kurşun sıkarak intihar etti. Ardından çetenin  kadın  üyesi Beate Z. delilleri ortadan kaldırmak amacıyla karavanı ateşe verdi. İtfaiye ekibi karavanı söndürdüğünde içinden çıkan silah en önemli ipucu oldu.

Silah üzerinde yapılan balistik incelemede, tabancanın 4 yıl önce öldürülen Alman polis memuru Michelle K'ya ait olduğu tespit edildi. 2007'de işlenen cinayet böylece çözülmüştü. Polis hemen iki katilin bağlantılarını incelemeye başladı. Sıranın kendisine geleceğini bilen Beate, diğer iki katille birlikte yaşadıkları Zwickau'daki eve gitti ve buraya bir zaman ayarlı bomba yerleştirdi. Patlama sonrası olay yerine gelen ekipler enkazdaki bilgisayar verilerini kurtarmayı başardı.
POLİSTE KONUŞMUYOR

Veriler arasında 3 kişilik çetenin dönerci cinayetlerini işlediğine dair çok güçlü kanıtlara ulaşıldı. Hatta Alman basınına göre çete üyelerinin bu cinayetlere ilişkin itiraf videosu bile bulundu. Polisin her yerde aradığı Beate, kısa süre sonra karakola giderek teslim oldu. Poliste kendisine yöneltilen suçlamalar hakkında hiç konuşmayan Alman kadının cinayet ve kundaklama suçlarından ömür boyu hapis istemiyle yargılanacağı açıklandı. Savcılar, çetenin cinayetleri işleme sebebini "Türk düşmanlığı" olarak açıklarken, 'İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Almanya'daki en dehşet verici ırkçı cinayetler' ifadesi kullandı.
36 YAŞINDA İŞSİZ BİR ÖĞRETMEN

Asıl adı Beatrice olan Neo Nazi kadına arkadaşları Beate diyordu. Yaşadıkları ev çevresindeki komşuları ise onu Susan olarak tanıyordu. Eğitim fakültesinde eğitim görüp öğretmen olmuştu ama uzun süredir işsizdi. Geçimini, arkadaşlarıyla birlikte gerçekleştirdikleri banka soygunları ile sağlıyordu. Beate aslında 1998 yılından bu yana Alman polisinin arama listesindeydi. İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan Neo Nazi listesinde de diğer iki çete üyesiyle birlikte yer alıyordu. Aranmaya başladıktan sonra sahte kimlikle hayatını sürdürmeye başladı. 2007 yılında başından tek kurşunla vurularak hayatını kaybeden kadın polis memurunu bizzat Beate'nin öldürdüğü belirtiliyor.
ENKAZINDAN 11 SİLAH ÇIKTI

Patlamanın etkisiyle harabeye dönen evin enkazdan örgüt materyalleri; 9 tabanca, 1 tüfek ve 1 makineli tüfek çıktı. Tabancalardan biri dönerci cinayetlerinin işlenmesinde kullanılan 7.65 milimetre çapında Ceska 83'ydi. Nasyonel Sosyalist Yeraltı adındaki örgüte ait DVD ve broşürler de yanmış halde bulundu. Evin 4 yıldan bu yana üçlü tarafından kullanıldığı, eylemlerin burada planlandığı ve evin karargah gibi kullanıldığı anlaşıldı.
TÜRK BERBERE BOMBA KOYMUŞLAR

Çete üyelerinin 2004 yılında Köln'de bir Türk berberi önünde patlayan bisiklet bombasını da buraya koyan eylemciler olduğu belirtildi.

Alman polisi evde bulunan örgüt materyalleri ve bilgisayar kayıtları üzerinde yaptığı incelemede çetenin 10 yılda 14 banka soygunu yaptıklarını tespit etti. Nitekim, karavanda bu soygun paralarının bir kısmı da yanmış halde bulundu. Polise göre Neo Nazi çetesi, dönerci cinayetlerinin yanısıra 9 Haziran 2004 tarihinde Köln'de bir Türk berberine düzenlenen bombalı saldırıdan da sorumlu tutulacak. Berberin önüne bırakılan bisitletin üzerindeki bombanın patlaması sonucu berber ve berberin yer aldığı apartmanda yaşayan 22 Türk yaralanmıştı. Çete üyelerinin şüpheli bir başka eylemi ise 2000 yılında Düsseldorf'taki bir tren istasyonunda patlayan bomba. Bir Yahudi grubun hemen önünde patlayan bomba iki Musevi'nin ölümü ve hamile bir kadının bebeğini kaybetmesine sebep olmuştu. Banka soygunlarının güvenlik kamera görüntülerinde yapılan inceleme ve katillerin fotoğrafları ile eşlenmesi sonucunda çetenin yüzbinlerce euro'nun çalındığı bu soygunların faili oldukları kesin bir şekilde tespit edildi. Katillerin, asıl amacının banka soygunları değil, farklı kentlerde işlenecek Türk dönerci cinayetlerini bu soygunlarla finanse edebilmek ve hayatlarını çalışmak zorunda olmadan kazanmak olduğu belirtildi.

almanyadaki yozgatlilar, almanyadaki gurbetciler, almanya yozgat, yozgat sorgun, yozgat sarıkaya


Paylaş :


Bu Haber'e Henüz Yorum Yazilmamış!


Yorum
Yorum Yapmak için Siteye Giriş Yapın! veya Facebook  ile YAZCopyright © 2011 www.uyoder.com ÜYODER
 
 

YOZGATLI"Copyright ©2008 - 2011 www.uyoder.com