Bakanlar Kurulu sonrası... - Üniversiteli Yozgatlılar Derneği - ÜYODER
 
 
Ana sayfa
Üniversiteli Yozgatlılar Reklamı
  • İstanbul
    12°C
  • Ankara
    8°C
  • İzmir
    13°C
Bizi takip et : Internet Haber Facebook Internet Haber Twitter
Bakanlar Kurulu sonrası...
Kategori: Güncel Haberler
Okunma: 4432
Tarih: 15.11.2011
Saat: 00:59:33
Araştıran:
Kaynak:
Punto:

Bakanlar Kurulu toplantısında başta bedelli olmak üzere Suriye'de yaşanan gelişmelerin de konuşulması bekleniyordu. 5.5 saat süren toplantı sonrası açıklama yapan Bülent Arınç, bedelli askerlik konusunun görüşülmediğini söyledi. Arınç, Suriye'nin resmi olarak da özür dilememesi halinde 'O zaman neler yapacağımızı görürsünüz' dedi.

İşte Bülent Arınç'ın açıklamalarından satır başları:

Gündemimizin ana maddelerinden biri de Van depremi ve sonrasında yaşananlardı. Depremler ciddi can ve mal kaybına neden oldu. Başından beri 644 kişi depremde hayatını kaybetti, 250 kişi enkazdan yaralı olarak kurtarıldı. Çok sayıda yaralı var.
TOPLAM 71 BİN 390 ÇADIR DAĞITILDI

Dağıtılan çadır adedi 19 Ağustos depreminde dağıtılan çadırların toplamından bir kaç kat daha fazla.. Van'da 71 bin 390 çadır dağıtıldı.

Van'da ki depremler sonrası malül kalan ve ölen sigorta hak sahiplerinin yakınlarına maaş bağlanması gündeme getirilmiştir.

Başbakan'ımız yarınki AK Parti grup toplantısında ayrıntılı açıklamalar da yapacaktır.
BEDELLİ GÜNDEME GELMEDİ

Bugünkü gündemimizde bedelli askerlik yoktu. Bu konuda beklentileri yükseltmek anlamsız. Bu konuda bir düzenleme yapılacak. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Genelkurmay Başkanlığı'nın asker ihtiyacı dikkate alınacaktır. Bu konu ne olur bir kez daha bize sorularak dikkatleri farklı noktalara çevirmeyelim. Bedelli askerlik konusunda bir düzenleme yapılacak. Bu konuyu bizzat Başbakan'ımız açıklayacaktır.
DEPREMZEDELERİN GÜNEY İLLERE NAKLİ

Elbette coğrafi şartlar havaların daha da soğumasına neden oluyor. Halkımızın soğuktan daha fazla zarar göreceğini biliyoruz. Buna karşılık kalıcı konutların devreye sokulması, TOKİ'nin bitmeye yakın konutlara depremde zarar görenlerin bir an önce yerleştirilmesi planlanmaktadır.
SURİYE'DEKİ SON DURUM

Sanıyorum Dışişleri Bakanımız bu konuda açıklamalar yaptı. Benim söyleyeceğim 12 Kasım akşamı Suriye'de bizim mekanlarımıza saldırı düzenlenmiştir. Buralar bir ülkenin egemenliğiyle ilgili mekanlardır. Buraların güvenliği Suriye'ye verilmiştir. Hem nota verilmiş hem de anlayabilecekleri dilden bir açıklama yapılmıştır. Arap Birliği'nin aldığı kararı meşru buluyoruz.

Medya aracılığıyla yapılan bir özür var. Bunun resmi olarak da yapılması bekleniyor. Suriye'de adeta bir devlet terörü boyutundaki baskılar yakından takip ediliyor.

Eğer resmi kanallardan özür gelmezse bu soruyu tekrar sorun o zaman ne yapacağımızı görürsünüz.
VAN DEPREMİNDE ÖLEN GAZETECİLER

Gazeteciler zor şartlarda görev yapıyorlardı. Görevleri sırasında hayatlarını kaybettikleri için şehit olarak görüyorum. Yıpranma payıyla ilgili konular teknik olarak incelenip karar verilmeli.

Yaşanan son gelişmeler sonrası Başbakan'ımızın Suriye'den gelen mültecileri ziyaret edeceği tarih belli değil.

Başbakanımızın depremden sonra dikkat çektiği ilk konu depreme dayanıklı konutların inşaasıdır. Artık depremden sonra acılar yaşamak istemiyoruz.
FERİBOT EYLEMİ

Eylemcinin cenazesini bir BDP'linin aldığını bütün Türkiye gördü. Tüm Türkiye bu gelişmeyi biliyor. Bu eylemleri yapmak isteyenler varsa güvenlik güçlerimizin ne kadar başırılı operasyonlar yaptığı ortadadır. Uyuşturucudan patlayıcıya güvenlik güçlerimiz bu işlerin üzerine gitmesidir. Terörle mücadele konusunda son haftalarda büyük bir başarı elde etmiştir.


Paylaş :


Bu Haber'e Henüz Yorum Yazilmamış!


Yorum
Yorum Yapmak için Siteye Giriş Yapın! veya Facebook  ile YAZCopyright © 2011 www.uyoder.com ÜYODER
 
 

YOZGATLI"Copyright ©2008 - 2011 www.uyoder.com