Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Göz Hastalıkları Kliniği’nde Türkiye’de sayılı Tıp Merkezlerinde yapılan reflaktik cerrahi yöntemi ile 'Multifokal Torik Lens' uygulaması başladı. - Üniversiteli Yozgatlılar Derneği - ÜYODER
 
 
Ana sayfa
Üniversiteli Yozgatlılar Reklamı
  • İstanbul
    12°C
  • Ankara
    8°C
  • İzmir
    13°C
Bizi takip et : Internet Haber Facebook Internet Haber Twitter
Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Göz Hastalıkları Kliniği’nde Türkiye’de sayılı Tıp Merkezlerinde yapılan reflaktik cerrahi yöntemi ile 'Multifokal Torik Lens' uygulaması başladı.
Kategori: Üniversite
Okunma: 5612
Tarih: 29.11.2012
Saat: 16:51:18
Araştıran:
Kaynak: iha
Punto:

Bu yöntemle hastaların gözlükten bağımsız hale geldiklerine dikkat çeken Prof. Dr. Can, “Yalnız bu işlem her hastaya yapılan bir işlem değil. Muhakkak hastanın gözünde önceden yapılan muayenelerle uygunluğunun tespit edilmesi lazım. Hasta uygun olduğu zaman bir takım teknolojik ölçüm yöntemleri kullanarak bu teknikleri gerçekleştirebiliyoruz. Ameliyatların başarısı için kliniğin teknik donanımın ve bu ameliyatlarda deneyimli cerrahın önemli iki faktördür. Yozgat Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanemizin bu anlamda yeterli olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu.
Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İzzet Can Türkiye’de sayılı tıp merkezlerinde yapılan, Yozgat’ta da ilk defa Tıp Fakültesi Hastanesinde uygulanan cerrahi operasyona ilişkin açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Can, katarakt ameliyatı sırasında göz içine takılan tek odaklı lens yerine multifokal torik lens diye adlandırılan ve hem yakına hem de uzağa odak oluşturan lens takılabildiğini belirterek, “Yapılan bir ameliyatla hastamızın kataraktını alındık bununla beraber astigmatizmasının, yakın ve uzağı görme sorunlarının ortadan kaldırılarak 18 yaşındaki bir insan gibi rahat görme imkanına kavuştu.” dedi.
 Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Göz Hastalıkları Kliniği’nde Türkiye’de sayılı Tıp Merkezlerinde yapılan reflaktik cerrahi yöntemi ile 'Multifokal Torik Lens' uygulaması başladı.


Paylaş :


Bu Haber'e Henüz Yorum Yazilmamış!


Yorum
Yorum Yapmak için Siteye Giriş Yapın! veya Facebook  ile YAZCopyright © 2011 www.uyoder.com ÜYODER
 
 

YOZGATLI"Copyright ©2008 - 2011 www.uyoder.com