Yozgat Özel Ergin Koleji Öğrencileri, Dersleri Eğlenceye Dönüştürerek Öğreniyor - Üniversiteli Yozgatlılar Derneği - ÜYODER
 
 
Ana sayfa
Üniversiteli Yozgatlılar Reklamı
  • İstanbul
    12°C
  • Ankara
    8°C
  • İzmir
    13°C
Bizi takip et : Internet Haber Facebook Internet Haber Twitter
Yozgat Özel Ergin Koleji Öğrencileri, Dersleri Eğlenceye Dönüştürerek Öğreniyor
Kategori: Yozgat Haberleri
Okunma: 6048
Tarih: 01.12.2012
Saat: 07:24:00
Araştıran:
Kaynak: İha
Punto:

Özel Ergin Koleji Müdürü Ali Acar, Fen ve Teknoloji dersi öğretmenlerinin öğrencilerin hem el becerilerini geliştirmeleri hem derste öğrendikleri konunun daha iyi anlaşılmasını sağlamak için mancınık yaptırdıklarını belirterek, “Öğrencilerimiz burada hem mancınığın ne olduğunu ve nasıl yapıldığını gördüler. Bunun yanında mancınık yapılırken velilerde çocuklarına yardımcı olarak derslerle ve çocuklarıyla ilgilenmeleri sağlanmış oldu. Şimdi ise öğrenciler arasında bir yarışma düzenlendi. Yarışmada öğrencilerimiz yaptıkları mancınıkla topu hedefine ulaştırmaya çalışıyorlar. Yarışma sonunda dereceye giren ilk 3 öğrencimize çeşitli hediyeler verilecek. Bu uygulamayı yapan öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve çocuklarına destek olan velilerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Özel Ergin Koleji 7’inci sınıf öğrencileri, Fen ve Teknoloji dersinde işledikleri kuvvet ve hareketler konusunu daha iyi öğrenmek amacıyla mancınık yaptı. Öğrenciler teori olarak öğrendikleri konuyu, yaptıkları mancınıkla pratiğe dönüştürdü. Daha sonra öğretmenler, 7’nici sınıflar arasında mancınıkla top atma yarışması düzenledi. Yarışmada öğrenciler yaptıkları mancınıkla topu hedefe ulaştırmak için büyük çaba sarf etti.
Yozgat Özel Ergin Koleji öğrencileri, Fen ve Teknoloji dersi için yaptıkları mancınıkla yarıştılar.


Paylaş :


Bu Haber'e Henüz Yorum Yazilmamış!


Yorum
Yorum Yapmak için Siteye Giriş Yapın! veya Facebook  ile YAZCopyright © 2011 www.uyoder.com ÜYODER
 
 

YOZGATLI"Copyright ©2008 - 2011 www.uyoder.com