Bozok Üniversitesini - Üniversiteli Yozgatlılar Derneği - ÜYODER
 
 
Ana sayfa
Üniversiteli Yozgatlılar Reklamı
  • İstanbul
    12°C
  • Ankara
    8°C
  • İzmir
    13°C
Bizi takip et : Internet Haber Facebook Internet Haber Twitter
Bozok Üniversitesini
Kategori: Üniversite
Okunma: 5988
Tarih: 02.08.2013
Saat: 01:12:00
Araştıran:
Kaynak: İHA
Punto:

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, öğrenci yerleştirme sonuçlarına göre Bozok Üniversitesi fakülte ve yüksek okullarının büyük oranda tercih edildiğini fakülte ve yüksek okullarda doluluk oranını yüzde 94’lere ulaştığını söyledi.

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, üniversitede kaliteli büyüme parolasıyla başladıkları çalışmaları “Değerinize değer katar” iddiasıyla sürdürdüklerini belirterek, “Geçen yıl Bozok Üniversitesi’nde öğrenim hakkı kazanan öğrenci sayısı 2 bin 651 iken, bu yıl yüzde 15'lik artışla 3 bin 57 gibi rekor bir sayıya ulaştı. 2013-ÖSYS yerleştirmeleri sonucunda fakülte ve yüksekokullarımızda doluluk oranı yüzde 94 olarak gerçekleşti. Bu rakam ek kontenjanlarla biraz daha artacaktır. Üniversite kenti olma yolunda başlattığımız bu yürüyüşümüz hızlı adımlarla sürerken, gerek akademik ve gerekse de idari personel olarak da hızla büyümeye devam ediyoruz” dedi.

Üniversitelerin temel bilimlere ait bölümlerdeki düşüş özellikle Fen-Edebiyat Fakülteleri’nde sürdüğünü ifade eden Rektör Uçar, “Bu düşüşe benzer bir durum üniversitemizde de kendisini göstermektedir. Bu yıl fizik, kimya, biyoloji ve matematik bölümlerine öğrenci alımı çoğu üniversitelerde olduğu gibi üniversitemizde de Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından merkezi olarak kontenjan verilmemiştir. Öte yandan fen-edebiyat fakültemizde eğitim faaliyetlerine devam eden tarih ve Türk dili ve edebiyatı bölümleri ise yüzde 100 doluluk oranını yakalamıştır. Matematik bölümüne ek kontenjan yerleştirmelerinde öğrenci alımı için gerekli müracaatlar YÖK’e yapıldı” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, eğitim fakültesi, ilahiyat ve tıp fakültesi ile Sağlık Yüksekokulu’nda yüzde 100 doluluk yaşandığını, iktisadi ve idari bilimler fakültesinde yüzde 95, mühendislik-mimarlık fakültesinde yüz 87, meslek yüksekokullarında ise doluluk oranı yüzde 70’ler seviyesinde olduğunu sözlerine ekledi. YOZGAT HABER


Paylaş :


Bu Haber'e Henüz Yorum Yazilmamış!


Yorum
Yorum Yapmak için Siteye Giriş Yapın! veya Facebook  ile YAZCopyright © 2011 www.uyoder.com ÜYODER
 
 

YOZGATLI"Copyright ©2008 - 2011 www.uyoder.com